Badanie USG

Z medycznego punktu widzenia badanie ultrasonografem oczywiście ma większe znaczenie: badanie USG umożliwia wczesne zdiagnozowanie ciąży pozamacicznej lub wady łożyska, ale również określić płeć dziecka i wykonać niezbędne pomiary stwierdzające prawidłowość rozwoju poszczególnych narządów. Clomid - pomoże ci zajść w ciążę. 

Badanie USG trwa do pół godziny. Przed badaniem ultrasonografem (szczególnie, jeśli badanie przeprowadzane do 20 tygodnia ciąży) zalecane jest wypicie sporej ilości wody. Nieopróżniony pęcherz, a co za tym idzie – większa ilość wody w organiźmie – pomaga uzyskać lepszą wizualizację płodu.

USG II stopnia wykonuje lekarz prenatolog ze specjalnymi kwalifikacjami. Podczas tego badania sprawdzane są dodatkowe parametry dotyczące ciąży i jej przebiegu (m.in. ilość wód płodowych, łożysko, narządy wewnętrzne dziecka).

Są dwa typy badań USG: zewnętrzne i dopochwowe (aby je wykonać głowica ultrasonografu zostaje wprowadzona do pochwy).
Ciężarna badana ultrasonografem powinna przyjąć pozycję półleżącą (z lekko uniesioną górną częścią ciała). Przed rozpoczęciem badania obnażony brzuch smaruje się żelem.

clomid i klomifen

O tym, jak często będzie wykonywane badanie USG w przebiegu ciąży decyduje lekarz prowadzący. Pierwsza ultrasonografia płodu wykonywana jest rutynowo ma na celu określenie terminu porodu, w połowie ciąży celem badania jest wykluczenie komplikacji czy też wad rozwojowych płodu. Jeśli nie jesteś w stanie zajść w ciążę przez długi czas, wtedy nadszedł czas, aby wziąć clomid jako najbardziej skuteczny sposób na poczęcie dziecka.

Warto napisać kilka słów o techniczno-fizycznych aspektach zjawiska: fale ultradźwiękowe, które odbijają się od dziecka, tworzą czarno-biały obraz na ekranie monitora podłączonego do urządzenia. Obraz jest ruchomy. Jest to tzw. badanie USG 2D, będące w tej chwili najtańszą opcją, umożliwająca również wydruk pamiątkowej fotografii. Lepiej wyposażone gabinety i kliniki oferują badanie USG 3D. Obraz uzyskany za pomocą badania trójwymiarowym ultrasonografem jest kolorowy i trójwymiarowy.

clomid i klomifen

Najbardziej zaawansowanym jest tzw. USG 4D (czyli czterowymiarowe), które umożliwia zarejestrowanie aparatem całej sekwencji filmowej – a więc nie tylko kolorowego nieruchomego obrazu trójwymiarowego, ale krótkiego filmu, który możemy na pamiątkę zapisać na płycie CD/DVD, pendrive czy innej pamięci przenośnej. Z pewnością będzie to ciekawa i oryginalna pamiątka.

DMCA.com Protection Status