Opis clostilbegyt. do czego służy preparat antyestrogenowy

Właściwości clostilbegyt przydały się zarówno w medycynie, jak i w kulturystyce. Sportowcy korzystają z preparatu, aby przywrócić normalny poziom testosteronu po kursie stosowania sterydów anabolicznych. Również lek jest przepisywany kobietom, które nie mogą zajść w ciążę z powodu zaburzeń owulacji. W obu przypadkach zastosowanie Klomifen pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty.

Clostilbegyt w medycynie

Klomifen normalizuje proces owulacji i zwiększa szanse kobiety na zajście w ciążę. Zasada oddziaływania preparatu polega na poprawie równowagi hormonalnej w organizmie:

  • Zwiększa się poziom hormonu luteinizującego i hormonu folikulotropowego, bez których niemożliwe jest dojrzewanie komórki jajowej.
  • Aktywnie produkuje się prolaktyna neutralizująca negatywny wpływ estrogenów.
  • Zwiększa się synteza hormonów przysadkowych, które regulują pracę gruczołów płciowych.

W wyniku przyjmowania preparatu u kobiety występuje owulacja, co znacznie zwiększa szanse na zajście ciążę w sposób naturalny. Klomifen jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla sztucznego zapłodnienia.
Kobiety, którym nie udało się zajść w ciążę za pomocą stymulatora owulacji za pierwszym razem, mogą przejść przez drugi kurs leczenia. Dalsze przyjmowanie leku uznaje się jako niecelowe dopiero po sześciu nieudanych próbach. Jednak w większości przypadków lek jednak pomaga zajść w ciążę.
Niepłodność nie jest jedynym wskazaniem do stosowania Klomifen. Preparat jest również przepisywany w przypadku zaburzeń układu rozrodczego i innych chorób:

  • Nieprawidłowe krwawienia maciczne.
  • Brak miesiączki spowodowany chorobą jajników.
  • Rak piersi (jako środek wspomagający).

Mężczyznom należy przyjmować preparat w przypadku oligospermii (zmniejszenie ilości wytwarzanej spermy), a także opóźnienia rozwoku seksualnego i rozwoju fizycznego w okresie dojrzewania.

Klomifen w kulturystyce

Sterydy anaboliczne są pochodnymi testosteronu, które działają prawie tak samo, jak i męskie hormony płciowe. Takie preparaty regulują przemianę materii, co przyczynia się do przyrostu masy ciała z powodu szybkiego rozwoju masy mięśniowej. Ponadto, mają one wpływ na przejawianie się drugorzędowych cech płciowych, zwiększają agresywność i popęd płciowy.
Sterydy anaboliczne mają bardzo nieprzyjemny dla mężczyzn skutek uboczny – hamowanie produkcji naturalnej testosteronu i ryzyko atrofii jąder. Po ukończeniu kursu stosowania preparatów poziom hormonów płciowych w organizmie spada. To ma wpływ na libido, stan ogólny zdrowia i wyniki sportowe.
Przywrócić normalną równowagę hormonalną pomaga zakup clostilbegyt. Lek stymuluje wydzielanie hormonów przysadkowych, które z kolei aktywują pracę jąder. W rezultacie, poziom testosteronu jest przywracany, a prawdopodobieństwo pojawienia się patologii spada.
Korzystanie z Klomifen po stosowaniu sterydów anabolicznych nazywają „terapią po kursie”. Po tym, jak praca układu hormonalnego się poprawi, należy przerwać stosowanie preparatu.
Dla kobiet terapia po kursie również zakłada stosowanie clostilbegyt. Jednak korzystać z preparatu należy bardzo ostrożnie. Ma on silniejszy wpływ na organizm kobiecy i w razie nieodpowiedniego stosowania może być szkodliwy dla zdrowia.
Czas powrotu do normy po zakończeniu kursu stosowania sterydów anabolicznych potrwa od 2 do 6 tygodni. Harmonogram stosowania i dawkowania Klomifen ustala się w zależności od siły oddziaływania preparatów stosowanych w okresie intensywnych treningów. Kobiety tradycyjnie potrzebują niższych dawek leku.

Ogólne zasady stosowania clostilbegyt

W leczeniu niepłodności spowodowanej brakiem owulacji clostilbegyt można stosować tylko za zgodą lekarza. Przed użyciem leku należy przejść badania lekarskie. Podczas leczenia kobieta powinna regularnie owiedzać lekarza.
Sportowcy potrzebujący Klomifen również powinni przestrzegać pewnych zasad:

  • W celu rozpoczęcia prawidłowej terapii po kursie początkujący powinni skonsultować się z trenerem lub lekarzem.
  • Należy stosować dawki zalecanej przez specjalistę. Samodzielna zmiana ilości przyjmowanego leku może mieć wpływ na skuteczność terapii i samopoczucie.
  • Nie można jednocześnie stosować Klomifen z innymi preparatami bez uprzedniej konsultacji z trenerem lub lekarzem.

Doświadczeni kulturyści mogą opracować terapię po kursie samodzielnie. Mężczyźni i kobiety, którzy niedawno zaczęli uprawiać sport, powinni skonsultować się ze specjalistą, aby osiągnąć maksymalne wyniki i nie zaszkodzić zdrowiu.

DMCA.com Protection Status