Clomid i sport: po co sportowcom brac "kobiece" lekarstwo

Proces ten można przyspieszyć korzystając z leków. W celu szybkiego osiągnięcia pożądanych rezultatów kulturyści często korzystają z kreatyny, zestawów aminokwasów, sterydów anabolicznych i innych praparatów. Niektóre z nich są dość szkodliwe dla zdrowia, inne przyczyniają się do przyrostu masy mięśniowej bez wywierania silnego wpływu na organizm. 
Do kategorii bezpiecznych leków należy i clostilbegyt. Lek poprawia pracę przysadki mózgowej aktywując naturalną produkcję testosteronu. Clomid nie tylko nie szkodzi zdrowiu, ale pomaga przezwyciężyć negatywny wpływ innych leków stosowanych w kulturystyce.

Co to jest Clomid?

Clomid – to lek, opracowany w latach 70-tych ubiegłego wieku. Początkowo preparat  stosowany był w celu  leczenia kobiecej niepłodności spowodowanej zaburzeniami czynności jajników. Lek stymuluje produkcję hormonów płciowych, przyczynia się do prawidłowego dojrzewania komórki jajowej i jej wyjścia z jajowodu. Zastosowanie clostilbegyt znacznie zwiększa szanse kobiety na poczęcie dziecka.te
Później okazało się, że preparat mogą też przyjmować przedstawicieli płci silnej. W męskim organizmie Clomid stabilizuje poziom testosteronu i neutralizuje wpływ żeńskich hormonów płciowych. Przyjmowanie leku pomaga zwiększyć napięcie mięśni i poprawia wyniki sportowe. 
Obecnie Clomid szeroko stosowany w praktyce medycznej, jak i w kulturystyce. Preparat równie skutecznie oddziałuje na kobiet jak na mężczyzn, pozostając całkowicie nieszkodliwym przy prawidłowym stosowaniu.

Jak działa Clomid?

Clomid zawiera substancję czynną Klomifen, który blokuje działanie estrogenów. Składnik wiąże się z receptorami steroidowych żeńskich hormonów płciowych hamując ich aktywność.
Jednocześnie lek wpływa na przysadkę mózgową, zmuszając ją do wydzielania gonadotropiny. Jest to szczególny rodzaj hormonów, które regulują pracę gruczołów płciowych. Wzrost stężenia gonadotropin prowadzi do następujących wyników:

 • Zwiększa syntezę hormonu luteinizującego i folikulotropowego. 
 • Poprawia funkcję jąder.
 • Zwiększa poziom testosteronu we krwi.

W niektórych narządach clostilbegyt ma takie same działanie jak estrogeny. Na przykład w wątrobie preparat pełni funkcję żeńskich hormonów płciowych, zmniejszając zawartość szkodliwego cholesterolu. 

Clomid i sterydy anaboliczne

Sterydy anaboliczne pozostają najbardziej skutecznym środkiem na szybki przyrost masy mięśniowej. Jednak systematyczne przyjmowanie takich preparatów prowadzi do negatywnych skutków:

 • Pogarsza się praca jąder, w związku z czym zmniejsza się poziom testosteronu.
 • Zwiększa się poziom szkodliwego cholesterolu.
 • Ze względu na wpływ żeńskich hormonów płciowych rozwija się ginekomastia – patologiczne powiększenie gruczołów piersiowych.
 • Występuje zatrzymanie wody w organizmie.
 • Zwiększa się poziom kortyzolu i, w rezultacie, pojawiają się złogi tłuszczu.

Głównym problemem przyjmowania sterydów anabolicznych jest zahamowanie naturalnej produkcji testosteronu. Przywrócenie normalnej funkcji jąder może potrwać od kilku miesięcy do roku. Czas trwania rehabilitacji zależy od rodzaju przyjmowanych preparatów i ich dawkowania. Niedobór hormonu może stać się przewlekły, powodując pojawienie się nadwagi, mutację głosu, zaburzenia erekcji i inne zaburzenia.
Aby zneutralizować negatywny wpływ sterydów anabolicznych, wymagana jest  terapia po takim kursie z zastosowaniem clostilbegyt. Preparat pozwala poradzić sobie z zaburzeniami, bez uszczerbku dla kondycji fizycznej mężczyzny.
W pierwszej kolejności, clostilbegyt pomaga przywrócić normalną produkcję testosteronu. Również lek zapobiega powstawaniu niepożądanych reakcji organizmu po długim przyjmowaniu anabolików. Ryzyko wystąpienia ginekomastii lub wysokiego poziomu cholesterolu znacznie się  zmniejsza, jeśli w odpowiednim czasie rozpocząć przyjmowanie Clomid. Lek nie powoduje zaburzenia równowagi hormonalnej, a tylko zapewnia odpowiednie stężenie testosteronu do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 
Jedyny problem, z którym nie pomaga poradzić sobie Clomid – to zatrzymanie wody w organizmie. Aby poprawić bilans płynów, kulturysta powinien zmienić dietę, dodając do niej produkty bogate w błonnik naturalny i naturalne moczopędne (koperek, arbuz).

Jak brać Clomid?

Mężczyźni, którzy stosują sterydy anaboliczne lub leki hormonalne, powinni przyjmować 50 mg (jedna tabletka) Clomid dzienie. Minimalnej ilości leków wystarczy do utrzymania wysokiego napięcia mięśni i utrzymania normalnej funkcji seksualnej. 
Terapia po kursie wymaga szczególnego harmonogramu  przyjmowania leku:

 • Pierwsze dwa tygodnie – 100 mg Clomid dziennie. Jeśli preparat nie daje pożądanego rezultatu, należy zwiększyć dawkę do 150  mg.
 • Następujące 1-2 tygodnie – od 50 mg do 100 mg Clomid na dobę.
 • Ostatni tydzień – 50 mg preparatu na dobę.

Przestrzegając harmonogramu, mężczyzna będzie w stanie wrścić do stanu normalnego w maksymalnie krótkim czasie. Preparat ma delikatny wpływ na organizm, ale daje stabilny wynik.
Jeśli mężczyzna brał anaboliki w dużych dawkach, lepiej odłożyć rozpoczęcie terapii na 2 tygodnie. Przedstawiciele płci silnej, którzy nie nadużywali sterydów, mogą zacząć korzystać z Clomid już 3 dni po zakończeniu kursu.

Ostrzeżenia przed stosowaniem clostilbegyt

Sportowcy powinni zwrócić uwagę na przeciwwskazania do przyjmowania Clomid. Leku nie wolno używać w przypadku ciężkiego zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia pracy przysadki i poważnych problemów ze wzrokiem. 
Również Clomid nie mogą przyjmować mężczyźni mający alergię na Klomifen i inne składniki preparatu. Przed użyciem leka najlepiej skonsultować się z trenerem i lekarzem. Dopiero po uzgodnieniu ze specjalistami można dodawać Clomid do swojej apteczki i regularnie korzystać z preparatu.

DMCA.com Protection Status