Top 3 terapie po kursie z zastosowaniem klomifen

W celu przywrócenia naturalnej syntezy testosteronu po ukończeniu kursu  sterydów anabolicznych stosuje się Klomifen. Lek stymuluje pracę przysadki i jąder poprawiając gospodarkę hormonalną organizmu. Ponadto, lek stabilizuje poziom estrogenów i prolaktyny zapobiegając powstawaniu poważnych problemów zdrowotnych.
Dawkowanie i harmonogram stosowania clostilbegyt zależy od rodzaju sterydów anabolicznych i czasu ich stosowania. Doświadczeni kulturyści i lekarze opracowali trzy opcje skutecznej terapii po kursie z użyciem leku.

Terapia po kursie Nr 1: dla wszystkich

Jest to najbardziej popularny kurs stosowania Klomifen sprawdzony przez miliony kulturystów. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy upewnić się, że z organizmu całkowicie zostały usunięte sterydy anaboliczne. W przeciwnym razie leczenie traci swoją skuteczność. 
Również przed zakupem clostilbegyt zaleca się, aby zrobić test na całkowity testosteron. Przy niskim poziomie hormonu można rozpocząć terapię konwersyjną:

  • Po bardzo ciężkim kursie sterydów anabolicznych w ciągu pierwszych trzech dni biorą po 150 mg Klomifen, a następnie 12 dni – 100 mg, 15 dni – 50 mg i 15 dni po 25 mg. Samodzielnie zaprzestać przyjmowania leku nie wolno, nawet jeśli poziom testosteronu jest już w normie.
  • Po ciężkim kursie anabolików Klomifen biorą w ciągu 45 dni. Kurs podzielony jest na trzy etapy każdy po 15 dni. Najpierw dawka leku wynosi 100 mg na dobę, następnie zmniejsza się o połowę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni terapii po kursie należy brać Klomifen w dawce 25 mg.
  • Po średnim kursie należy brać po 50 mg preparatu w ciągu 30 dni. Następnie dawkę zmniejszyć o połowę i brać lekarstwo jeszcze 15 dni.
  • Po lekkim kursie jest wymagane stosowanie 50 mg Klomifen w ciągu 15 dni i 25 mg – w ciągu kolejnych 15 dni. Na ostatnim etapie leczenia należy brać 25 mg preparatu raz na dwa dni.
  • Kulturyści, którzy  stosowali metandrostenolon, oxandrolone, stanozolol, metenolon w ciągu 15 dni powinni brać po 50 mg Klomifen i jeszcze 15 dni i 25 mg.

Aby przyspieszyć przywracanie funkcji jąder można spożywać cynk i witaminę E. 

Terapia po kursie Nr 2: przy wysokim poziomie estradiolu lub prolaktyny

Z powodu nadmiaru prolaktyny lub estradiolu w organizmie terapia po kursie traci skuteczność. Zmniejszyć poziom hormonów, które negatywnie wpływają na zdrowie, można za pomocą dodatkowych preparatów. Aby zneutralizować estradiol stosowane są inhibitory aromatazy, a zawartość prolaktyny we krwi zmniejsza kabergolina.
Schemat stosowania Klomifen wygląda w następujący sposób:

  • Po lekkim kursie sterydów anabolicznych – 20 dni po 50 mg i 15 dni po 25 mg.
  • Po średnim kursie – 20 dni po 100 mg, 15 dni po 50 mg i 10 dni po  25 mg.
  • Po ciężkim kursie – 20 dni po  100 mg, 15 dni po 50 mg i 10 dni po 25 mg. Mężczyznom, którzy nie stosowali anaboliki wraz z lekami, które zwiększają poziom prolaktyny, dodatkowo należy stosować 30 mg Tamoksyfenu na dobę.

W trakcie terapii nie trzeba brać wysokie dawki leków. Dlatego łączyć różne leki można bez ryzyka dla zdrowia. 

Terapia po kursie Nr 3: dla doświadczonych kulturystów

Ten sposób na zwiększenie poziomu testosteronu opracował światowej sławy specjalista w zakresie hormonalnej terapii zastępczej Michael Scally. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla profesjonalnych sportowców i ludzi, którzy nie pierwszy rok zajmują się kulturystyką. 
Po ciężkim kursie stosowania sterydów anabolicznych należy raz na dwa dni robić zastrzyk ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej. Razem należy zrobić 10 zastrzyków. Należy również przyjmować doustnie 2 preparaty:

  • Klomifen w ciągu 30 dni  po 50 mg 2 razy na dobę.
  • Tamoksyfen w ciągu 45 dni po  20 mg 2 razy na dobę.

Metoda odzyskiwania produkcji testosteronu nie nadaje się dla kulturystów, którzy podczas kursu anabolików używali gonadotropiny. 

Terapia po kursie dla kobiet

Kobietom clostilbegyt jest potrzebny do redukcji emisji estrogenów po zakończeniu zażywania sterydów anabolicznych. Dawkowanie preparatu powinno być minimalne, aby uniknąć wpływu niekorzystnego na układ rozrodczy. Przed rozpoczęciem  terapii po kursie kobieta-kulturysta  powinna skonsultować się z lekarzem. To on określa, czy bezpieczne jest stosowanie preparatu i w razie potrzeby zaproponuje alternatywną opcję leczenia. 
Eksperci zalecają, aby rozpocząć z 25 mg clostilbegyt dziennie przez dwa tygodnie. Jeśli badania wskazują na wysoki poziom estrogenów, należy kontynuować przyjmowanie peparatu. Podczas terapii po kursie kobieta powinna regularnie odwiedzać lekarza, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

DMCA.com Protection Status