Klomifen dla kobiet-kulturystek: do czego służy preparat, i jak z niego korzystać

Skutki odstawienia sterydów anabolicznych

Anaboliki naśladują działanie hormonów naturalnych, hamując pracę układu hormonalnego. W czasie ich stosowania kobieta prawie nie czuje zmian w samopoczuciu. Ale po odstawieniu leków w organizmie występuje brak równowagi hormonalnej:

  • Gwałtownie wzrasta poziom estrogenów. Gdy kobieta bierze sterydy, hormony płciowe nie są wytwarzane w całości. Jednak zakończenie kursu prowadzi do gwałtownego uwalniania estrogenów, co powoduje zaburzenia miesiączki, zmiany nastroju, spadek libido, bóle głowy, trądzik, wypadanie włosów, problemy ze snem i inne konsekwencje.
  • Pogarsza się wytwarzanie hormonów luteinizującego i folikulotropowego. Niedobór tych substancji prowadzi do zaburzeń owulacji i może powodować bezpłodność. 
  • Trzustka syntetyzuje mniej insuliny i hormonów tarczycy. Z tego powodu wzrasta poziom cukru we krwi i hamuje dalszy wzrost włókien mięśniowych. Spada również aktywność organizmu, a kobieta cierpi z powodu braku energii.
  • Zaczynają aktywnie działać nadnercza wydzielając duże ilości kortyzolu. Nadmiar hormonu może stać się przyczyną zniszczenia mięśni.
  • Kobiety nie mniej niż mężczyźni potrzebują okresu odzyskiwania po odstawieniu sterydów anabolicznych. Terapia po kursie z zastosowaniem Klomifen normalizuje poziom hormonów płciowych i pracę układu rozrodczego organizmu.

Po co należy  stosować Klomifen?

Po prawidłowym zakończeniu kursu przyjmowania sterydów anabolicznych funkcjonowanie trzustki i nadnerczy u większości kobiet zwykle jest przywracane w sposób samodzielny. Konieczność stosowania leków poprawiających pracę układu hormonalnego występuje dość rzadko.
Brak równowagi hormonów płciowych jest bardziej niebezpieczny dla zdrowia. Nadmiar estrogenów szkodzi układu rozrodczemu, co zwiększa ryzyko wystąpienia niepłodności. Aby nie dopuścić do nieodwracalnych zmian w organizmie kobiety, należy niezwłocznie rozpocząć przyjmowanie Klomifen. 
Preparat krok po kroku obniża poziom estrogenów, neutralizuje ich wpływ negatywny. Przyjmowanie leku pozwala uniknąć wahania nastroju, zmian w figurze, naruszeń cyklu miesiączkowego i innych skutków odstawienia anabolików. 
Oprócz tego stosowanie Klomifen zwiększa zawartość hormonów luteinizującego i folikulotropowego, które są niezbędne w procesie  dojrzewania komórki jajowej i wystąpienia owulacji. Dzięki preparatowi kobieta zachowuje zdolność do poczęcia i urodzenia dziecka.

Dlaczego warto wybrać właśnie Klomifen?

Klomifen ma szereg zalet w porównaniu z innymi preparatami regenerującymi równowagę hormonalną:

  • Ma wpływ nie na układ hormonalny, a na podwzgórze. Preparat zapewnia wydzielanie hormonów przysadkowych, które regulują pracę gruczołów płciowych.
  • Nie gromadzi się w organizmie. Klomifen zostaje całkiem wyeliminowany w ciągu kilku dni po ostatnim podaniu. 
  • Nie powoduje niedoboru estrogenów i towarzyszących zaburzeń.
  • Zapewnia stabilny efekt nawet przy podawaniu małych dawek.
  • Działa selektywnie, nie utrudniając funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Środki ostrożności podczas korzystania z Klomifen

Terapia po kursie dla kobiet przewiduje stosowanie bardzo niskich dawek Klomifen. Początkujący powinny skonsultować się z trenerem lub lekarzem na temat optymalnej ilości leku. 
Jeśli "zespołowi odstawiennemu " po stosowaniu sterydów anabolicznych towarzyszy uczucie niepokoju, wahania nastroju lub nerwowość, dopuszcza się stosowanie Klomifen wraz ze słabymi środkami uspokajającymi. Zaleca się również stosowanie preparatów wzmacniających odporność: kwas askorbinowy, nalewka z echinacei.
Po rozpoczęciu przyjmowania Klomifen może powodować nudności, zawroty głowy, przypływy krwi do twarzy. Jeśli skutki uboczne nie zniknęły w ciągu kilku dni lub znacznie nasiliły się, należy skonsultować się z lekarzem. Możliwe, pogorszenie samopoczucia jest związane z niewłaściwym stosowaniem leku. Specjalista skoryguje terapię po kursie i stosowanie Klomifen nie będzie sprawiać dyskomfort.

DMCA.com Protection Status