Leczenie bezpłodności

Z faktem, że być może występuje u nas całkowita bezpłodność, należy liczyć się od samego początku, gdy tylko pojawiają się pierwsze problemy z zajściem w ciążę. Specjaliści rozróżniają nawet trwałą niemożność zajścia w ciążę od tej okresowej, pierwszą z nich nazywając bezpłodnością, a drugą niepłodnością. Wśród najpowszechniejszych przyczyn obu z nich można wymienić stany zapalne narządów płciowych, ich urazy, zaburzenia genetyczne lub stwierdzoną impotencję mężczyzny. Ponadto, do niepłodności przyczyniać może się stosowanie używek, w tym alkoholu, tytoniu, narkotyków oraz choroby tarczycy czy cukrzyca.

W zależności od określonych czynników wpływających na niemożność poczęcia dziecka oraz od płci partnera cierpiącego na bezpłodność leczenie może przyjmować zupełnie inną postać. Istnieje wiele mniej lub bardziej inwazyjnych sposobów na zapłodnienie kobiety. W przypadku niepłodności u mężczyzny można próbować stymulować do działania jego spermę tak, by plemniki stały się silniejsze i mogły bezproblemowo dotrzeć do macicy, gdzie połączą się z komórką jajową. Jeżeli problemem jest niedrożność nasieniowodów, niezbędny może okazać się zabieg chirurgiczny. Wykonuje się go również u kobiet, jeśli występuje u nich niedrożność jajowodów. Poza tym, u pań można też pobudzać owulację poprzez podawanie odpowiednich lekarstw. W wypadku, gdy nie pomogą tego typu działania, ostatecznym wyjściem pozostaje sztuczne zapłodnienie, czyli wciąż uważane za kontrowersyjne w naszym kraju zapłodnienie in-vitro. Polega ono na połączeniu nasienia mężczyzny z komórką jajową kobiety poza jej układem rozrodczym, a następnie wprowadzeniu zarodka do macicy, w której musi się on zagnieździć, żeby stwierdzona została prawidłowa ciąża.

Niestety, wszystkie metody leczenia niepłodności są raczej długotrwałe i dość kosztowne. Wielokrotnie wiążą się z przeżywaniem wielu stresów. Warto przygotować się na liczne trudności, by lepiej znosić je psychicznie. Jest to ważne, ponieważ należy pamiętać, że złe nastawienie i zbyt duże zdenerwowanie mogą niekorzystnie wpływać na sam stosunek seksualny, doprowadzając do dalszych problemów z zapłodnieniem. Szczegółowe informacje na temat metod leczenia bezpłodności, ale również opinie dotyczące ich skuteczności oraz odczuć, jakie towarzyszą podczas ich przeprowadzania można znaleźć w sieci. Istnieje wiele stron oraz for, na których rodzice wymieniają się doświadczeniami i wspierają w walce o szczęśliwą rodzinę. Znajdziemy je m.in. pod hasłami takimi, jak „niepłodność leczenie” bądź „leczenie bezpłodności”.

DMCA.com Protection Status