Zaburzenia erekcji i sposoby rozwiązania problemu

Zaburzenia erekcji, czyli erectile dysfunction (ED) zostały uznane za najczęściej występujący problem seksualny, który dotyka coraz większą liczbę mężczyzn na całym świecie. Najgorsze jest to, że zjawisko to cały czas narasta. W Polsce prawdopodobnie na problemy z erekcją cierpi około 1,5 miliona panów będących aktywnych seksualnie. Biorąc pod uwagę obecną sytuację i ciągle przybywającą liczbę chorych przypuszcza się, że do 2014 roku problem ED będzie dotyczył już 25% mężczyzn aktywnych seksualnie.

Przyczyny

Współcześnie za taki stan rzeczy głównie odpowiedzialny jest alkohol, papierosy i bierny styl życia.Przyczyny te powodują, że praktycznie problem z erekcją może mieć każdy mężczyzna będący w różnym wieku i z różnym stanem zdrowia. Dodatkowym czynnikiem ryzyka może być cukrzyca i problemy z układem krążenia. Powstała sytuacja powoduje, że panowie dotknięci problemem nie cieszą się z życia seksualnego, co staje się powodem powstania poważnych kłopotów w związku z partnerką. Czasami problemy są tak duże, że są postrzegane jako życiowa porażka i nieudacznictwo.

Najczęściej problem erekcji dotyka mężczyzn będących w wieku pomiędzy 40, a 60 rokiem życia, których pozycja zawodowa i finansowa jest na wyższym poziomie. Często są oni w stałych związkach, najczęściej są żonaci, mają dzieci, które są już odchowane. Tak przynajmniej wynika z obserwacji lekarzy pierwszego kontaktu. Grupa ta stanowi aż 60% wszystkich pacjentów dotkniętych dysfunkcją erekcji. Około 40% mężczyzn z ED jest w wieku poniżej 40 lat. Clomid jest doskonałym lekarstwem na pozbycie się zaburzeń erekcji.

Dla wielu panów zaburzenia erekcji stanowią poważny problem, który sprawia, że ich życie staje się koszmarem. Dodatkowo mają poczucie niskiej wartości, często dopada ich depresja. Mężczyźni czują się bezradni, zupełnie nie wiedzą jak mają sobie poradzić z problemem.

Najgorsze jest to, że w Polsce leczeniu poddaje się jedynie około 10% mężczyzn, których dotknął problem zaburzeń wzwodu. W naszym kraju w dalszym ciągu mało się mówi o problemach seksualnych. Ciągle jest to temat tabu, o którym nie rozmawia się nawet z najbliższymi, a co dopiero z obcymi osobami, a do takich przecież należą lekarze. Tylko niewielu pacjentów mających problem z erekcją ma odwagę zgłosić się do lekarza. Wiele osób uważa, że ich problem należy do przejściowych i jest objawem stresu, przemęczenia, czy znudzenia partnerką. Do tego wszystkiego dochodzi przeświadczenie, że zaburzenia erekcji są naturalnym procesem związanym ze starzeniem się organizmu. Niestety w większości przypadków przyczyny powstania zaburzeń mają głębsze podłoże i aby problemy ustąpiły musi nastąpić leczenie w konsekwencji, którego zostaną usunięte wszystkie powody, które powodują stan chorobowy.

Do głównych przyczyn powodujących zaburzenia erekcji należą: postęp cywilizacyjny, ciągły brak wolnego czasu, narażanie organizmu na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, wieczna pogoń za najnowszymi dobrami, w tym za pieniędzmi. Wszystkie te czynniki sprawiają, że pogoń za nimi staje na pierwszym miejscu. Zamiast dbać należycie o własne zdrowie ciągle zajmujemy się innymi sprawami. Takie szybkie życie powoduje, że w końcu zaczynają nas dopadać różne choroby, które mogą mieć wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne, a w konsekwencji mogą prowadzić do zaburzenia erekcji.

Najczęstsze czynniki ryzyka powstania zaburzeń erekcji.

  • schorzenia układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca),
  • choroby neurologiczne,
  • cukrzyca,
  • nowotwory i inne schorzenia układu krokowego,
  • palenie papierosów przez długi czas,
  • nieprawidłowa gospodarka hormonalna (zmniejszenie wydzielania testosteronu),
  • starzenie się organizmu,
  • stres,
  • zaburzenia psychiczne (depresja, lęk przed niemożnością odbycia stosunku płciowego),
  • kompleks małego członka (przeważnie problem młodych ludzi).
DMCA.com Protection Status