Dbanie o siebie przed ciążą

Podczas ciąży kobieta powinna być otoczona odpowiednią opieką. To bardzo ważne zarówno dla niej samej, jak i dziecka, którego oczekujemy. Rodzice jeszcze na etapie planowania ciąży powinni udać się do lekarza. Kobieta, która ma w planach zajść w ciążę powinna rozpocząć przyjmowanie kwasu foliowego. Ponadto nie zapomnij o bardzo znanym i skutecznym narzędziu, mianowicie clomid. Lek jest przeznaczony dla osób, które nie mogą zajść w ciążę przez długi czas.

clomid i klomifenJest to preparat witaminowy, którego składnikiem jest bardzo ważna w pierwszych tygodniach życia płodowego  substancja – kwas foliowy. Chroni ona przed powstaniem wad wrodzonych. Clomid jest najlepszym lekarstwem dla kobiet.

Już  w czasie ciąży wizyty lekarskie są obowiązkiem. Jednak jeśli z jakiś powodów kobieta w trakcie trwania ciąży nie odwiedziła lekarza, nawet pod koniec ciąży powinna się do niego udać. Nigdy nie jest za późno. Badania w czasie ciąży mają za zadanie wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, to pozwoli odpowiednio szybko zareagować lekarzowi prowadzącemu.

Podsumowanie:

  • kobieta jeszcze przed zajściem w ciążę powinna zacząć przyjmowanie preparatu witaminowego z kwasem foliowym
  • warto na etapie planowania ciąży udać się do lekarza
  • w czasie ciąży Twój lekarz wyznaczy daty kolejnych wizyt. Początkowo mają one miejsce co miesiąc, pod koniec ciąży częściej
DMCA.com Protection Status